Yli 75-vuotias saisi postinsa kotiin

Tulosta
Yli 75-vuotiailla ja liikuntaesteisillä on mahdollisuus saada postinsa ilmaiseksi vaikka eteiseen asti. Harva tietää tästä mahdollisuudesta koska Itella eli entinen posti ei markkinoi palvelua.
Markkinointi onkin salaperäistä, koska postin tuominen eteiseen asti tuo kustannuksia Itellalle. Toisaalta sillä on työllistävä vaikutus jakajille ja se on hyvä asia, näinä kireinä aikoina.
Moni vanhus on varmasti tyytyväinen, jos posti tuodaan eteiseen asti. Asian saa hoidettua soittamalla postin asiakaspalveluun.
Näin joulun alla asian voisi hoitaa, niin saataisiin hyvä mieli vanhuksille jotka palvelua kaipaavat. Asiasta kirjoitti Hesari viime viikolla ja itsekin olen kuullut asiasta entisessä työpaikassani eli postissa.
Simo Vesa
ex-Kelpokuljetus Turku


 

ksupernetti1

Etsi sivuilta

Uusin lukijan kuva

Turska nousi Matildedalissa
Kuvaus: Turskaa on tarttunut vuosien tauon jälkeen pyydyksiin tänä keväänä kahdesti, Förbyssä ja Matildedalissa, missä kalan ikuistivat Carl-Henrik Löfberg ja Jyrki Sahlström.

Mainoksia

 

 

 

 

sprkirppis


Kiinnostaisiko oma mainoksesi tässä?Ota yhteyttä!

Kirjoittajavieras